Chciałabym dziś zapytać naszych wielkich patriotów: Kosiniaka-Kamysza i Kukiza, czy są z siebie dumni? PO i Lewica chciały wielkiej koalicji i to był jedyny rozsądny pomysł na wygraną. Tyle, że PSL bał się utraty partyjnych posadek, sądzę, że zupełnie niepotrzebnie. Jeśli ktoś na wsi nie zagłosował na PiS, to i nie zagłosowałby, gdyby powstała zjednoczona koalicja demokratyczna. Samozadowolenie PSLu z tych 9% mnie brzydzi. Co zdziałają z 30 posłami w sejmie? Zero, nul. Ale dietki popłyną. Udławcie się nimi, na zdrowie, ale, proszę, nie pieprzcie mi o ideach. I Polsce.

Natomiast wielkie gratulacje należą się Kościołowi. Ma coraz mniej praktykujących wiernych, a coraz więcej pieniędzy. To ci dopiero cuda!

Taka jest prawdziwa twarz Polski: prawie połowa jest zupełnie oporna na przyzwoitość i wiedzę. Ich chaty są z kraja i tam pozostaną, bo jest to w interesie znowu, niestety, rządzących.

Ciekawi mnie, czy ktoś przeprowadził badania, ilu wyborców PiS ma dostęp do innej telewizji, niż TVP? A gdyby się okazało, że jest, jak myślę, to już mogłaby być podstawa do próby podważenia ważności wyborów. Może i przegranej, ale nie zmarnowanej.

Póki co zachęcam wszystkich młodych do znalezienia sobie nowego miejsca do życia. Albo ustawienia się w kolejce do MOPS. Starych do niczego nie zachęcam, a już na pewno nie do korzystania z państwowej służby zdrowia, bo tam już są uprzedzeni  przed „nadwykrywalnością” ich schorzeń. Lekarze wybrali pacjentów w innych krajach, a ci którzy zostali, są zmęczeni, niedospani, sfrustrowani i mogą wam niechcący wyciąć nie to, co trzeba.

Miałeś chamie złoty róg…

Jakaś nadzieja w senacie, ale niewielka.

Został ci się jeno sznur…

 

wrzos8