Ostatnimi czasy dostaje się emerytom ze wszystkich stron. Mieli swoje dwie godziny na zakupy, w okresie ścisłej narodowej kwarantanny – wrzask się podniósł niemiłosierny, prawie równy temu, który rozgorzał po cofnięciu tego przywileju, choć w tym samym tonie. Przed chwilą przeczytałam na fb kolejny atak na staruchów i to pod notką zupełnie obiektywną, informującą o gwałtownej fali zachorowań na Śląsku. Oczywiście wszystkiemu winni ONI, te staruchy przebrzydłe. Główne ogniska zakażeń są w kopalniach, ale co tam fakty. Frustracja wymaga odreagowania, a staruch to taki wdzięczny obiekt ataku. Albo np. lekarz, czy ratownik. Roznoszą zarazki, co nie? 🙂

Nie mam zamiaru odwoływać się do sumień tych napastliwych, bezmózgich stworzeń. Ani nawet do faktów. Nie mam zamiaru (się) tłumaczyć. Jest taka kategoria ludzi, która widzi tylko czubek własnego nosa, a i to w rzadkich okresach zmącenia myślą umysłu, usadowionego w słaboskrętnych fałdach mózgowych. I dopóki żyję, nie będę przepraszać, że żyję.

Mam, natomiast, zamiar dać sobie prawo do nazywania chamstwa, ignorancji, głupoty i ciemnoty po imieniu. Bo mi się przelało. Wszystkie powyższe przymioty dotyczą nie tylko ludzi w pełni sił, ale też seniorów. Generalizowanie, wszelkie, jest po prostu głupie, chamskie, bezduszne, prostackie i bezmyślne. I trzeba to tępić w zarodku, reagować, nazywając rzeczy po imieniu.

Jestem taką samą obywatelką, jak każda inna Polka, czy Polak urodzeni później. I mam dokładnie takie same prawa i obowiązki. Nawet już nie pracując nadal płacę podatki, po raz nie wiadomo który. Nikt mi za darmo nic nie dał i nie da. Wbijcie to sobie w te swoje tępe łby tchórzliwi krzykacze od siedmiu boleści.

Z głupotą trzeba walczyć. To ona doprowadziła nas do tego, co mamy. I co będziemy mieli 😦  Jak ktoś tego nie rozumie, to niech poczyta coś zamiast oglądać tępo seriale, douczy się, zamiast łykać TVPisowska papkę, z przepisu dla „ciemnego ludu”. To naprawdę nie boli. Najwyżej wk…wia. Ale nie na tych, co w niczym nie zawinili, a których byście chętnie żywcem wpakowali do dołu, jak niepotrzebny śmieć.

Dużo zdrowia życzę, choć nie wszystkim. Niektórzy muszą na własnej skórze jak się nie ma wyobraźni i empatii, to tak właśnie jest przekonać się, jaką wartość ma lekarz i pielęgniarka. I babcia, która w czasie rehabilitacji nie pozwoli umrzeć z głodu.

 

12