Zlot na 50 lat po maturze odbył się dziś, w bardzo przyjaznej scenerii i przy pięknej pogodzie. Frekwencja dopisała, choć społeczna organizatorka zaprosiła tylko kobiety. Trwał przez pół dnia, a to dla mnie stanowczo za długo, nawet gdybym się czuła dobrze. Koleżanki (kochane dziewczyny) zdały mi relację telefonicznie i fotograficznie.

Powinnam się czuć rozgoryczona, smutna, rozżalona, ale tak nie jest. Nauczyłam się odpuszczać, godzić z tym, że nie wszystko jest tak, jak bym chciała, a przede wszystkim widzieć do połowy pełną szklankę. Nauczyłam się tego i cenię to w sobie. Bo, co by mi dało rozpaczanie, wajanie, narzekanie, że taka jestem pokrzywdzona bez winy żadnej i czemu właśnie ja? Po kiego diabła mam się dodatkowo zadręczać takimi stanami, jeśli jest, jak jest i nic się na to nie poradzi?

Pomyśli ktoś, że spędzanie czasu głównie w domu i oglądanie świata przez okno, to katastrofa i czarna rozpacz, bo i z czego się cieszyć. A ja żałuję, że kiedyś kręciłam się w kółko, jak ten bąk, zachłanna na życie, ludzi, wydarzenia, co czasem dawało mi radość, ale głównie wcale nie. Często czułam niedosyt i rozczarowanie, bo czegoś było za mało, a w ogóle nie tak. Dziś jest tyle, ile chcę i to, czego chcę, a jeśli muszę wiele sobie odpuścić, to w zamian mam to, czego wcześniej nie miałam: dużo czytam, oglądam filmy, na które nigdy nie miałam czasu, poznałam z autopsji życie sierpówek 🙂 [to naprawdę fascynujące], rozmawiam nieśpiesznie z wnuczką, a ona mnie słucha i liczy się z moim zdaniem, a nawet stosuje je w praktyce 🙂 Dzień jest zawsze zbyt krótki, bo się nie spinam, nie gonię, daję sobie czas na wypoczynek. Robota nie zając, nie ucieknie. Co muszę zrobić, to zrobię. W swoim czasie i w swoim tempie.

Dużo się w życiu nachodziłam, bo kochałam chodzić. Dziś też chodzę i to całkiem sprawnie, ale krótko. I OK. Rower był moim nieodłącznym towarzyszem, aż przyszedł czas na rozstanie. I też OK. Pracowałam od świtu do późnego wieczora, więc to, że dziś głównie odpoczywam jest też OK. Życie jest w ogóle OK, jeśli skroić oczekiwania do swoich możliwości.

Reklama